Konum, 06830, Ankara/Turkiye
+90 554 144 99 99
iletisim@birduvar.com

Taş Ustasının Önemi

Taş ev ustasının ve Taş ev yapımında ustanın önemi nelerdir ?

Kullanılan malzeme ve taş ne kadar kaliteli olsa da usta bir elle buluşmazsa, usta sanatında iyi değilse malzeme ve taş kalitesi hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Taş ev yapımı fiyatları ustalarına göre de değişiklik gösterir Taş ev sağlıklı bir yapıdan çok tehlikeli bir hal alacaktır. Bu taş ev, taş duvar, taş yapıların hepsi için geçerlidir.

Firmamız bünyesinde bulunan taş ustalarımızın hepsi sanatlarını babalarında, baba mesleği olarak almışlardır. Küçük yaşlarda sanatlarını öğrenmeye başlamış, ve günümüzde hala ekmeklerini taştan çıkartmaktadırlar. Projeyi hazırlayacak olan mimarlarında daha önceden taş ev yapımı ve taş yapılarda tecrübesi olması gerekmektedir. Kaliteli malzeme, profesyonel mimar ve ustalar ile yapılan taş evler nesilden nesile kalacak tarihi eser niteliğinde bir yapı ortaya çıkartır.

Tuğla, betonarme veya diğer yapı malzemelerini kullanarak yapılar oluşturan ustalar, taş işi yapamazlar. Taş ev modelleri ve örneklerine sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Taş ev, taş duvar gibi taş yapıları yapmak ayrı bir sanattır, sanat gerektirir ve ustası taş ustasıdır, inşaat ustası bu yapıları yapamaz.Taş ev yapımının bir çok ince ayrıntıları vardır, detayları mevcuttur, uyulması gereken yapım kuralları vardır.

En ufak ayrıntıyı atlamak ilerisi için büyük risk teşkil eder. Denetmen yapının her aşamasında yapının yanında olmalıdır. Günümüzde eskisi kadar taş ustası kalmadı ve yeni yetişen taş ustaları yon denecek kadar azaldı. Sanatını senelerini vermiş ve bu işte çocukluktan yetişen taş ev ustası bulmak çok zordur.

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın