Konum, 06830, Ankara/Turkiye
+90 554 144 99 99
iletisim@birduvar.com

Taş Ev Fiyatları, Maliyeti

Taş ev fiyatlarının önceden tam hesabını çıkartmak oldukça zordur. Bir çok kriter ve seçenek yapılacak olan taş ev maliyetini etkileyecektir. Taş ev yapımı, ağaç veya betonarme yapılara göre ilk yapımda biraz daha maliyetli olacak, ancak ilerleyen senelerde daha karlı bir yatırım olacaktır. Diğer yapılarda olduğu gibi taş ev sizlere sürekli bakım masrafları açmayacak, durdukça değerlenecek ve güzelleşecektir.

Satılık taş ev almaktansa, sıfırdan kendi evinizi yaptırmak hem maliyet açısından, hemde kendi istekleriniz doğrultusunda bir ev yapılacağı için daha avantajlıdır. Taş ev projeleri bittikten sonra tarihi eser niteliği kazanacak ve nesilden nesile mirasınız olarak kalacaktır. Taş ev yapan firmamız, müşterilerine anahtar teslim çözümler sunuyor. Maliyet konusunda ucuza kaçmak, tecrübesiz firma ve ustalar ile projeye başlamak ileride sizlere tehlike yaratacaktır. Taş evlerin asırlarca kullanılması nesilden nesile miras olarak kalması gerek.

Düşük fiyat veren firmalar evinizi kurallarına göre yapmayacak, duvar kalınlığındaki ufak küçültmeler, malzeme kalitesi gibi detaylarla oynamalar yaparak maliyeti düşürecektir. Çok düşük rakamlara taş evi yaptırmakta mümkündür, ustanın kalitesi, tecrübesi, kullanılan malzeme, yapım kurallarına uymamak düşük bir rakama bir ev maal etmekte mümkün hale gelir. Taş evin yapım süreci sanıldığı kadar kolay bir süreç değildir. Emek, özveri, çalışma ve en önemlisi sanatında tecrübeli bir usta gerektirir.

Piyasada sanatını iyi yapan çok az taş ustaları kalmıştır ve bir taş ustası kolay yetişmez. Malzeme kalitesinden önce ustanın kalitesi daha önemlidir. Kullanılan malzemelerin hepsini el işçiliği ile hazırlıyor, hazır malzeme kullanmıyor, evinizi tamamen el işçiliği ile hazırlıyoruz. İlk başta düşük rakamlara firma ile anlaşılıp işe başlanıyor, ve o maliyede altından kalkamayacaklarını anlayan firmalar projeyi yarım bırakarak müşterisini mağdur ediyorlar. Evinizde gönül rahatlığı ile oturabilmeniz gerekir. Taş ev yapımı maliyeti tam olarak proje çıktıktan netlik kazanır.

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın