Konum, 06830, Ankara/Turkiye
+90 554 144 99 99
iletisim@birduvar.com

Taş ev almak mı ? Yaptırmak mı ?

Sıkça sorulan sorulardan bir tanesi; Taş ev almak mı ? Yoksa sıfırdan taş ev yaptırmak mı ? Konu hakkında sizlere ufak bir bilgilendirme yazısı hazırladık.

taş ev modelleri

Bu soruya kısaca cevap vermek gerekirse tabi ki de iyi bir firmayla anlaşarak anahtar teslim taş ev yaptırmak. Detaylarına yazının devamında değineceğiz.

Taş evin yapımı tamamlandıktan sonra, değeri yapım masrafının iki katı olacaktır. Arsası ile beraber örnek bir rakam ile örneklemek gerekirse, taş ev yapımı da içerisinde toplam 10 bin lira ise, yapımı bittikten sonra 20 bin lira olacaktır. Gerçek bir taş ev yapmanın kendine göre kuralları vardır ve yapılması gereken temel kurallar yerine getirilmelidir. Proje çizimi yapılmalı ve harfiyen projeye, kurallara uyulmalıdır. Yapılan taş evler betonarme yapılara göre çok daha uzun ömürlüdür. Sağlam yapılan bir taş ev bakımları yapıldığı sürece asırlarca nesilden nesile miras kalır ve durdukça değeri artar, değerlenir.

taş ev maliyeti

Osmanlı zamanından ve daha eski tarihlerden günümüze kadar kalan taş evlerin bakımlı olanları ilk günkü sağlamlığını korumakta ve gün geçtikçe daha değerli hale gelmektedir. Yapılan bir taş ev tarihi eser sınıfına girer. Kullanılan malzemenin kalitesi ve ustanın sanatı evinizin ömrünü belirler, kötü bir firma ve ustanın elinden çıkan evler içerisinde kalanlara, sağlıktan daha çok tehlike oluşturmaktadır. Anahtar teslim taş ev yaptırmak yerine, hazır yapılmış ev satın almak istiyorsanız size tavsiyemiz uzman bir firma ile beraber alacağınız evin incelenmesinin yapılması, size rapor verilmesidir.

taş ev yapımı

Kendi zevkinize göre hazırlanmış bir evde oturmak, kullanılmış bir evden çok daha keyif ve mutluluk vericidir. Eğer hoşunuza giden bir tasarım ev varsa aynısını projelendirip, yaptırabilirsiniz. En önemli ve dikkat edilmesi gereken şey ustanın sanatı, kullanılan malzemenin kalitesi, duvar kalınlıklarıdır.

satılık taş ev

Satın almak istediğiniz ev için firmamızdan danışmanlık ve inceleme talebinde de bulunabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın