Konum, 06830, Ankara/Turkiye
+90 554 144 99 99
iletisim@birduvar.com

Taş Ev Ustaları

Taş Ev Ustaları

Taş ev ustaları tarihin ilk zamanlarından günümüze kadar usta, kalfa ve çırak ilişkisi ile gelmişlerdir. Tek başına taş ev ustası bir evi tamamlamayacağı için birden fazla, bazen projeye göre ondan fazla, taş ev ustaları ihtiyacı oluşur.

Taş Ev Ustaları

Taş ev yapımı, ekip işidir ve ekip olarak ilerlenmelidir. Ustaların el sanatları birbirine yakın olmalı ve taş ev yapımı bittiğinde tek bir elden çıkmış gibi durmalıdır. Yapılan yapının ömrünü belirleyen etkenlerden bir tanesi, malzeme kalitesinden önce taş ev ustaları bu sanatta ne kadar iyi olduğudur. Asırlarca sağlamlığını koruyacak olan taş evlerin, inşa sürecininde her aşaması buna uygun ilerlemelidir.

Taş Ev Ustaları

Taş ev ustası sadece taş yapıların uzmanı olmalı, sadece bu alanda hizmet vermelidir. Nesilde nesile taş yapıları yapmanın bize verdiği tecrübe birikimi ile, yapılacak olan yapının bütün detaylarını ve kurallarını biliyoruz. Doğallık ve sağlık konusunda onlarca faydası bulunan taş evleri yapan taş ev ustaları uzman bir ekipten oluşmuyorsa yapı sağlıklı bir halden çok tehlikeli bir hal alacaktır. Yığma duvarların hepsi taşıyıcı görevi gördükleri için, örümlerinin ve duvar kalınlıklarının orantılı olması gerekir. Yapılacak olan eserin kesinlikle projesi ve 3D modellendirmesi önceden çıkartılmalı, ortaya çıkartılacak olan eserin nasıl bir eser olacağı projeye başlanmadan görülmelidir.

Taş Ev Ustası

Günümüzde gerçek ve nesilden nesile taş yapı ile uğraşan taş ev ustaları, betonarmenin son 50 yılda ki ezici üstünlüğü nedeniyle yok denecek kadar az kalmışlardır. Ankara merkezli firmamız, taş ev yapımı konusun da ülkemizin her bölgesinde faaliyet göstermektedir. Taş ev ustaları, su basmanı etrafını taş ile çevreleyerek evin bir bütün olmasını sağlar, bunu yapmak ayrıca yapının asırlarca sağlamlığını koruması için gereklidir ve bunu da yapmak uzmanlık gerektirir. Taş ev eseriniz sanatında uzman taş ev ustalarının elinden yapılırsa eser çok değerli bir hal alacaktır. Eserinizde kullanılacak olan taş, kütle hacmi yüksek, yoğun taşlardan tercih edilmeli ve taş ev ustaları ile beraber seçimi yapılmalıdır.

Taş Ev Ustaları

Taş yağmur ile ıslandıkça ve ardından güneş gördükçe daha çok sertleşmeli, yoğunluğunu arttırmalıdır. Birinci sınıf malzeme kullandığımız taş evler, asırlarca nesilden nesile mirasınız olarak kalacaktır. Müşterilerimize anahtar teslim çözümler sunuyor, taş ev yapımı, taş ev ustaları konusunda kurumsal ve profesyonel hizmet veriyoruz. Her aşamayı projelendirerek, önceden yapılacak yapının aşamalarını görebildiğimiz için hiçbir sorunla karşılaşmadan projeyi tamamlıyoruz. Taş evler depreme dayanıklı mıdır ?

Taş Ev Ustaları

Taş evin yapım süreci kolay bir süreç değildir, emek, özveri, çalışma ve en önemlisi gerçek taş ev ustaları gerektirir. Taş ev yapımı baştan sona bir sanattır ve bunu gerçek sanatkar taş ev ustaları yapabilir. Daha detaylı bilgi, örnek işlerimiz ve anahtar teslim çözümler için bizimle sosyal medyadan, yada iletişim bölümünde ki bilgilerimizden iletişime geçerek taş ev yapımının bütün detaylarını ve işleyişini öğrenebilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın