Konum, 06830, Ankara/Turkiye
+90 554 144 99 99
iletisim@birduvar.com

Ankara Taş Ustası

Ankara Taş Ustası;

Ankara taş ustası ekibi günümüzde tam işlemeli moloz taşlarla yapılan yapılar da gerçek taş ustası ekibidir. Taş duvar yapımından, taş evlerin yapımına profesyonel ve nesilden nesile taş ustalığının bize katmış olduğu bilgi ve tecrübe ile sorunsuz ve kaliteli hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek taş yapılar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

ankara taş ustası

Ankara taş ustası ekibi moloz taşların maden ocaklarından çıkartılmasının ardından şantiye alanına sevkine ardından yapıya uygun balyozlarla kırarak, yapıya koyulmadan önce elmas uçlu çekiçlerle taşa uygun şeklini verdikten sonra uygun harçla yapıya yerleştirilmesinden, şantiye alanının temizlenmesine kadar olan ki süreçte anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

ankara taş ustası

Ankara taş ustası ile yapımı tamamlanan evler nefes alıyor, pis havayı filtreleyen duvarlar ev içerisine temiz oksijen verirken, kışları sıcak yazları ise daha serin oluyor. Ev içerisinde ve ev dışarısında ki taş duvarlar estetik anlamda beklentileri karşılayan, kent mimarisini rahatsız etmeyen tek yapı malzemesi olarak geçiyor.

ankara taş ustası

Taş Ustası;

Bir çok farklı örüm modeli bulunun taş duvarlarda, taşlar birbiri ile kitlenmeli ve duvar bir bütün olarak çalışmalıdır. Hazırlanan harçta uygun miktarda malzeme karışımı yapılmalıdır. Yığma duvarların temellerinde eşit aralıkta pabuç bırakılmalı, uygun temel hazırlanmalıdır. Gerçek taş ustası ile tamamlanan duvarların her anlamda tatmin edici olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

taş ustası

Taş ustası tarihin ilk zamanlarından günümüze kadar usta, kalfa ve çırak ilişkisi ile gelmişlerdir. Genelde ata mesleği olarak devam ettirilir. Tek başına bir usta bir evi veya bir duvarı tamamlamayacağı için birden fazla, bazen projeye göre ondan fazla, Ankara taş ustası ihtiyacı oluşur.

ankara taş ustası

Estetik, sağlamlık, sağlık gibi bir çok olumlu yönleri bulunun taş duvar evlerin sağlığınızı ve doğayı olumsuz etkileyen hiç bir pozitif yönü bulunmamaktadır. İnceleme ve analizlere bakıldığı zaman yığma taş yapıların diğer alternatif yapı malzemeleri çeşidine göre doğal afetlere daha dayanıklı olduğu gözlemlenmektedir. Ankara taş madenleri konusunda zengin bir bölgedir.

Ankara taş ustası, bizimle iletişime geçerek yapılar hakkında detaylı bilgi alabilir, yerinde inceleme ve detayların ardından fiyat teklifinizi isteyebilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Fiyat Alın